Обладнання олійних цехів

Обладнання олійних цехів

Розділ містить інформацію про війки, рушки, сепаратори насіння, жаровні для м'язги, фільтри для олії та інше


Якщо для Вас на першому місці ефективність за якістю сировини на виході з рушально-віяльного цеху (оцінюється за втратами: вмісту ядра в лушпинні, олійності лушпиння без ядра, і по чистоті – вмістом лушпиння в ядрі) , ми рекомендуємо схему з використанням:
  • сепаратора БСХ-200, в спеціальній модифікації, для очищення вхідного насіння соняшнику;
  • насіннєрушок НРХ - для лущення насіння соняшнику;
  • насіннєвійних машин НВХ - для поділу на фракції і очищення обрушеного насіння соняшнику;
  • сепаратора БСХ-100, для контролю недообрушеного насіння;
  • бітер-сепаратора лузги СЛ-40 - для додаткового відділення масляного пилу від лузги соняшника.
Тільки така технологічна схема дає можливість досягти в промисловому виробництві показників якості: 
  • вміст ядра в лушпинні - не більше 1 %,
  • олійності лушпиння без ядра – не більше 1,2% вище ботанічної,
  • вміст лушпиння в м'яззі насіння соняшника – не більше 10%.
Це середні показники на змішаній сировині (заводська суміш) без попереднього калібрування. При застосуванні калібрування або обробці великих партій однорідної сировини, або оперативного регулювання параметрів насіннєрушок і насіннєвійок в ході виробничого процесу, на практиці досягаються параметри:
  • вміст ядра в лушпинні - не більше 0,8 %,
  • олійність лузги без ядра – не більше 1% вище ботанічної,
  • вміст лушпиння в м'яззі насіння соняшника – не більше 8 %.

Єдиний недолік цієї технологічної схеми, порівняно з послідовним подвійним сепаруванням – потрібні великі площі приміщень, але стартові капітальні витрати швидко повертаються за рахунок більшого виходу кінцевого продукту.
Основні безповоротні втрати олії з лушпинням формуються за рахунок сорбування частинок ядра лушпинням. Тільки за рахунок сорбування ядра з лушпинням на 0,5 % більше в схемі з послідовним подвійним сепаруванням, порівняно зі схемою з використанням насіннєвійних машин.  Олійно-екструзійний завод продуктивністю 500 тонн на добу втрачає з лушпинням не менше 80 тонн олії на рік.
Джерело: mehzavod.com.ua/


Додаткове, технологічне обладнання олійниць:

bskh_31.gif 

Сепаратори зернові. 
Сепаратор зерноочищувальний призначений для відділення домішок від насіння. Принцип роботи - вібраційний та аеродинамічний.

 nrkh4_01.jpg Машини для лущення насіння. 
Машини насіннєрушальні  безперервної дії призначені для очищення олійного насіння від лузги.
 separatorluzgy300.png Бітер-сепаратор. 
Даний сепаратор призначений для відділення масляного пилу від лузги соняшнику. Виріб встановлюється в рушально-віяльних відділеннях маслозаводів. Також, після певних модифікацій (зміни сит, зміни частоти обертання ротора і барабана та ін), можливе використання машини для просіювання шроту.
 valci_300.png Плющильні верстати.
Призначені для плющення лущеного насіння перед пресуванням.
 jarovnia_320.png

Жаровні для насіння. 
Призначені для підігрівання м'язги насіння перед подаванням в олійний прес. Підігрівання насіння дає можливість спростити процес вичавлювання олії та збільшити її вихід.

fuzoulovluvach_340.jpg

Фузоуловлювачі. 
Фузолуловлювач є першим та грубим фільтом олії сирцю перед кінцевою фільтрацією. Спеціальна форма уловлювача фуза дозволяє з легкістью відділити від олії крупні домішки.


 filter_green2.png


Олійні фільтри рамочні.
Стандартні рамочні фільтри використовуються на більшості невеликих олійниць. Проста конструкція та легке обслуговування. Одним з мінусів даного оладнання є ручне чищення фільтувальної тканини.





 olijnyi_filtr_vertykal.jpg

Олійні фільтри коміркові.
Вертикальні чи коміркові фільтри є одними з найсучасніших методів фільтування олії. Великою перевагою даного типу обладнання є довготривала роботи фільтувальних елементів та їх автоматичне очищення. Дане обладнання якнайкраще підійде для середніх та великих олійних виробництв.

 izhkh.png

Подрібнювачі макухи.
Виикористовуються для зменшення фракції макухи після олійних пресів.

 noria.png

Транспортне обладнання олійних цехів.
До переліку транспортного обладнання можна віднести: норії, шнекові та стрічкові транспортери, самоплини, задвижки, перекидні клапани, приймальні бункера та завальні ями для насіння та інше.

 bunker300.png

Бункери оперативні.
Призначені для зберігання добового запасу насіння в олійих цехах та інших підприємствах зернопереробки, і подачі його в самопливне обладнання.